Crumbs Of Time

Facebook Instagram

Crumbs Of Time

Amatőr fotóblog fényképek készítéséről, tippek, túrák, irónia.

Archívum

  • 2023 március (1)
  • 2023 január (1)
  • 2022 október (2)
  • 2022 augusztus (1)
  • 2022 május (1)
  • 2022 április (1)
  • 2022 március (2)
  • 2022 február (1)
  • 2022 január (2)
  • 2021 december (1)
  • 2021 november (1)
  • Tovább...

Top 5

  1. Hogyan fényképezzük a Tejutat 2. rész
  2. Hogyan fényképezd a Tejutat 1. rész
  3. Hogyan fényképezzük a Tejutat 3. rész
  4. Túrák az Alpokban 2020 2. rész
  5. A Bükk hó alatt

Facebook oldaldoboz

Tovább a Facebook-ra

Instagram

Linkek

  • blogok.info

Keresés

Blogajánló

Az első saját budapesti bulijára készül a Halestorm Májusban ők nyitnak az Iron Maiden 50 éves jubileumi turnéján, november 6-án pedig végre önálló koncertet is adnak Budapesten. recorder.blog.hu
blog.hu

Kategóriák

Csillagok március elején

Csillagok március elején

›
Csillagok március elején

2016/3/06 : talajmentifagy Szólj hozzá!

Mivel folyamatosan felhős idő volt az elmúlt hetekben, és főként akkor, mikor a korai tejutat szerettem volna fényképezni, úgy döntöttem, hogy kihasználom az alkalmat, mikor az egyik estére derült eget jósoltak és kimentem az előző cikk által körbejárt területre este, ahogy ígértem. (Itt)

Tanya éjjel - 14mm, f2,8, 30sec, ISO 6400csillagos_white-1-7.jpg

Ja igen, ilyenkor azért még egyszerűbb az éjszakai fotózás, mert nem kell este 10-ig várni a sötétedéssel... Terveim közt szerepelt, hogy amennyiben szerencsém lesz, próbálok képet készíteni az állatövi fényről, de csak később tudtam elindulni, mint akartam. Ráadásul mivel eső után voltunk elég rossz légkör fogadott, az állatövi fény pedig a horizonton van... Sebaj, még biztos lesz alkalmam a hónap során.

Szóval délután megtakarítottam az objektíveimet, feltöltöttem az akksimat. Több képet is terveztem előre fejben, mivel voltam már nappal a területen. (Általánosságban is igaz, hogy oda érdemes menni, amit ismer az ember mert egyébként a sötétben nehéz találni érdekes témát) Nem nagyon érhet meglepetés gondoltam. Ember tervez... Aztán csak a töltőn hagytam az akkumulátort... Egy szerencsém volt, hogy van még kettő tartalékban, igaz ezek már öregek, nem nagyon szeretik a hideget, de vészhelyzetben jól jönnek. Mint a mostani is... Szóval mielőtt elindul az ember érdemes átnézni, megvan-e minden felszerelés. A rutint kerülni kell, lásd a példát.

Facsoport - 14mm, f2,8, 25sec, ISO 3200

csillagos_white-1-4.jpg

Most így kora tavasszal még nem nagyon van éjszakai élet a mezőkön. Békák elvétve brekegnek, csak néhány madár rebben fel az ember közelében, ahogy a sötétben nagy csendben ballag a cél felé. A fényképezni való fák az úttól néhány száz méterre voltak, és séta közben csak a vörös fejlámpám világított, hogy ne tegyem tönkre az éjszakai látásom. Így viszont egyszer-egyszer belegyalogoltam a vizenyős részekre, szóval a bakancs nem jött rosszul. Hideg nem volt, igazából beöltöztem, de nem lehetett hidegebb 3-4 Celsius foknál.

Készítettem néhány próba fotót, aztán elkezdtem megvalósítani a terveimet. Szerencsére nem tudtam mindent véghezvinni és így még visszamehetek a közeljövőben. (Ellentmondásos igaz?) Nos, mivel a tejút szebbik része hajnalban mutatja magát, így gyorsan számba veszem miket is lehetett találni az égen. Értve ezalatt a jellegzetes objektumokat, mert igazából végtelen sok dolog van odafenn ugye... Szóval fenn volt a Jupiter, szépen pislákolt a Szíriusz, könnyen felismerhető az orion és a fiastyúk is. De nem volt jó a légkör. Felhők úsztak át az égen, a horizont pedig kifejezetten párában úszott. Azért megpróbáltam kihozni a legtöbbet.

Most nem zseblámpát használtam a fotók bevilágításához, hanem vakut. Régebben írtam, hogy jobban kedvelem a zseblámpát erre a célra, de be kell ismernem, hogy néha jobb a vaku. Egyenletes a fénye, igaz nem annyira felxibilis, de pl., ha fúj egy kicsit a szél, akkor „megfagyasztja” a témát (mondjuk a fák ágait). Annyi extra volt, hogy raktam egy narancssárga színszűrőt a vakura, hogy a fényszennyezéssel legyen azonos a fehéregyensúlya.

De jöjjenek a képek!

Ha tetszenek  itt követhetsz Facebookon, hogy ne maradj le a friss posztokról! Terveim szerint a következő posztban már a tejút is szerepel végre!

A viszontlátásig: hajrá kifelé fotózni!

Lakatlan tanya - 14mm, f2,8, 30sec, ISO 6400

csillagos-20.jpg

Háttérben a Jupiter - 14mm, f2,8, 25sec, ISO 3200csillagos_white-1-12.jpg

A Szíriusz, mellette az Orion - 14mm, f2,8, 25sec, ISO 3200csillagos_white-1-13.jpg

Kopasz fák - 14mm, f2,8, 25sec, ISO 3200csillagos_white-1-10.jpg

Facebook Tetszik
0
Szólj hozzá!

Ajánlott bejegyzések:

  • A Nyugati-Tátra lengyel oldalán télen A Nyugati-Tátra lengyel oldalán télen
  • Túra a Magas-Tátra lengyel oldalán télen Túra a Magas-Tátra lengyel oldalán télen
  • A Hochschwab csúcsa körül A Hochschwab csúcsa körül
  • Naszály kör Naszály kör
  • Tavasz a Bükkalján Tavasz a Bükkalján

A bejegyzés trackback címe:

https://cotime.blog.hu/api/trackback/id/tr298440716

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása
Dashboard